RENČ s.r.o.
800 900 710

Bezplatná linka pro
Vaše konzultace a dotazy

RENČ s.r.o.
Nacházíte se: Úvod » Přechod práva nájmu k mezonetovému bytu OB 5+kk o výměře 183 m2, ul. Merhautova, Brno – sever s předplaceným nájemným do roku 2025.

Přechod práva nájmu k mezonetovému bytu OB 5+kk o výměře 183 m2, ul. Merhautova, Brno – sever s předplaceným nájemným do roku 2025., Ev.č.: 00797

DSC_0375
DSC_0364
DSC_0384
DSC_0387
DSC_0371
DSC_0366
DSC_0370

Kontaktujte makléře

Mgr. Leona ŠnajdarováMgr. Leona Šnajdarová
+420 603 846 609
+420 538 711 788
[email protected]
RENČ - REALITY s.r.o.RENČ - REALITY s.r.o.
Kounicova 949/67
Brno - Veveří
+420 603 814 857
[email protected]
Cenarezervováno
+ provize RK
KategorieByty 5+kk
LokalitaMerhautova, Brno - Černá Pole
OkresBrno-město
Typ bytumezonet
VlastnictvíObecní
Převod do OV
Plocha užitná183 m²
Podlaží umístění6
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
En. náročnost b.G (PENB nedodán)
Popis

Za odstupné nabízíme přechod práva nájmu k obecnímu bytu v Brně - Černých Polích na ulici Merhautova s předplaceným nájemným do února 2025.
Mezonetová bytová jednotka o velikosti 5+kk o celkové výměře 183 m2 vznikla výstavbou v půdě zděného bytového domu. Částečná rekonstrukce domu včetně nového výtahu a výstavba bytu byla provedena v roce 2001. Další dílčí rekonstrukce byly provedeny v roce 2015.
Dispozice bytu - přízemí: předsíň a malá šatna, obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, dvě samostatné ložnice, pracovna, velká koupelna s vanou a sprchou, dále samostatné WC, šatna a hala. Patro bytu: schodišťový prostor a ložnice 40 m2 se zkosenými stěnami a výškou stropu 1,9 m (nezapočítává se do obytné plochy) a šatna.
Výměry místností dle evidenčního listu k dispozici v RK.
Vybavení bytu: vlastní kotel pro ohřev a vytápění, kuchyňská linka včetně veškerých spotřebičů i myčky, osvětlení, žaluzie, vybavení koupelny, dřevěné a keramické podlahy, vnitřní stěny SDK, vnitřní schodiště atp.
Technické vybavení domu: výtah, internet, kabelová TV. Byt je částečně vybaven nábytkem, který je možné po dohodě zanechat.
Byt je umístěn ve zděném domě v posledním 6. podlaží (výtah do 5. podlaží). Byt je orientován východním a západním směrem. Vzhledem ke své poloze je byt velmi světlý a slunný. Výhodou především pro letní měsíce je, že byt je díky orientaci oken proti sobě, příjemně průvětrný, navíc je byt vybaven dvěma samostatnými klimatizačními jednotkami.
Bytu přináleží samostatný komín k napojení krbových kamen.
Byt je ve velmi dobrém stavebně technickém stavu.
Měsíční náklady na bydlení (služby a voda) činí 1.420,-Kč /3 osoby/ měsíc. Předepsané měsíční nájemné, které je umořováno nájemci oproti investici do výstavby bytu činí 7.400 Kč. Předplacené nájemné nebude hrazeno do 2/2025. Poté bude nájemné stanoveno ve výši obvyklé v dané době a lokalitě - nájemné bude vypočítáno jen z výměry přízemí bytu, patro bytu kvůli snížené výšce stropu se nezapočítává.
Přechod nájmu schvaluje na základě žádosti a dohody o majetkovém vypořádání mezi nájemcem a budoucím nájemcem MČ Brno - sever.
Parkování je možné ve vnitrobloku, k bytu náleží jedno parkovací místo na základě zvláštní smlouvy. V okolí nemovitosti je veškerá občanská vybavenost včetně školy, MŠ atp. MHD na dohled od domu.

Rychlé vyhledávání

Počet nemovitostí v nabídce: 172


Prodáváte
Peníze ihned
Realitní zpravodaj
Kdy a kde lze získat dotaci Nová zelená úsporám na rodinný dům

3.7.2020 - Přijímání žádostí v třetí výzvě dotačního programu Nová zelená úsporám bylo zahájeno 1. března 2020. Jednou z možností je získání dotace na výstavbu nebo nákup nového rodinného domu s velmi...


Nemovitost u moře. Relaxace i dlouhodobá investice

1.7.2020 - Již na začátku tisíciletí zamířily stovky Čechů do francouzské Provence. Na břehu moře u městeček Narbonne a Gruisanne se tenkrát začalo intenzívně stavět a počet Čechů, který zde zakoupil...


Pronajímáte byt? Koho musíte informovat a jaké postihy vám hrozí, když tak neučiníte?

29.6.2020 - Začali jste pronajímat byt a neinformovali o tom sdružení vlastníků jednotek, vedení družstva či sousedy? Co je a co není vaší povinností a jak velký je rozdíl, jestli pronajímáte byt v...


Uklizená nemovitost se prodává lépe a za vyšší cenu

26.6.2020 - Denně chodím kolem domu na prodej. Malý pozemek, kam slunce moc nesvítí. Na domě je umístěn reklamní poutač známé realitní kanceláře. Ten dům se nikdy neprodá za cenu, kterou majitel...


Proč je dobré poznat sousedy dříve, než se nastěhujete?

24.6.2020 - Nebojte se před tím, než koupíte byt, pozemek nebo dům, seznámit se svými sousedy. Sousedé nejsou jen lidé bydlící ve vedlejším bytě, či domě. Je to trochu složitější, zvláště v případě...